Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z nauką u 21-letniej osoby

Mam 21 lat i od pewnego czasu mam problemy z nauką. Mam tez problem z pamiecia. Rozmawiam ze znajomym o sytuacjach z przeszlosci i pamietam je malo albo wcale. Spie 8-9 godzin dziennie. Co moze byc przyczyna?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Podobne trudności mogą mieć na tyle różne źródła (od łatwych do wyeliminowania jak np kryzys czy przemęczenie, po poważniejsze), dlatego zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej. Zależnie od wstępnej diagnozy, lekarz zdecyduje o dalszych działaniach (skierowanie do specjalisty, badania itp).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje? Problem z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej spowodowany jest brakiem snu, stresem, przemęczeniem lub depresją. W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem. Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują, to należy skonsultować problem z neurologiem. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy