Problemy z nauką, uczucie samotności, nerwowość i trudności w wyrażaniu emocji u 24-latka

W życiu bardzo dużo przeżyłem złego z mojej winy również mam bardzo słabą psychikę, nie radziłem sobie z nauką przez dysleksje i ogromną falę i lenistwo, czuje się,że zawiodłem rodziców, całe życie się porównuje do innych,nie radzę sobie z samotnością,emocjami,nerwowością. Straciłem pracę i dokumenty i klucze :(:Wybrałem zły kierunek studiów bez pomocy nie dałbym rady zdać,gdy jestem w towarzystwie nie odzywam się bo nie wiem co powiedzieć, nie chce mi się żyć, autyzm-tak mówią o mnie, 24L:(

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Wymienił Pan bardzo dużo różnych problemów, z którymi trudno Panu sobie poradzić. Zdaję sobie sprawę, że jest Panu ciężko. Odczuwa Pan wiele negatywnych emocji – poczucie winy, smutek, poczucie beznadziei i bezradności, może trochę wstyd, samotność, bezsens. Wiele w tym z nastroju depresyjnego. Zapewne Pana aktualne samopoczucie wynika również z przeszłych doświadczeń, m.in. problemów z nauką, trudnych relacji z rówieśnikami. Zamknął się Pan w sobie, coraz bardziej zasklepił w skorupie swoich trudności, co wtórnie przyczyniło się do tego, że znajomi zaczęli uważać Pana za osobę nietowarzyską, wycofaną, nieśmiałą, wręcz autystyczną. Co więcej, Pan sam stopniowo zaczął patrzeć na siebie bardziej krytycznie, co znacznie obniżyło Pana poczucie własnej wartości. Drogą wirtualną trudno stawiać jakikolwiek diagnozy i pomagać, dlatego zachęcam Pana z całego serca do konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty, który będzie mógł rozpoznać problemy i pomóc Panu w przepracowaniu ich.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Proszę skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Będzie Pan mógł pracować w terapii nad swoimi doświadczeniami, emocjami, ale także samoocena, poczuciem sprawstwa, pewności siebie, wartości, a dalej celami i wartościami w życiu. To pozwoli Panu się odnaleźć i znaleźć swoją drogę. Bo na ten moment mam wrażenie jest Pan bardzo zagubiony.