Problemy z nauką w szkole a relacje z rodzicami

Mam 19 lat i w domu mama non stop mówi że nie zdam matury, nie będę w życiu niczym.. Czuję się przez to zle i nauka nie idzie mi lepiej. Całą winę moich ocen w szkole mama zwala na mojego chłopaka. co gorsze zabrania mi się z nim spotykać, jeżdzić do niego i gdziekolwiek... Wyzywa go ze ma kolczyki w uszach i mówi o nim złe rzeczy. próbowałam się wyprowadzić lecz zostałam nastarszona policją i problemami... Co zrobić??

Witaj,
Proponuję,żebyś poświęciła więcej czasu na naukę, bo Twoja mama pewnie martwi się o Ciebie. Fakt, że nje mówi tego w miły sposób ale wygląda to na troskę. Myślę, że gdy zobaczy, że poprawiłaś oceny, to nje będzie miała nic przeciwko Twojemu chłopakowi :)
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Obie Panie chcą tego samego - żeby Pani zdała maturę i ułożyła sobie szczęśliwie życie. Tylko robią to Panie w przewrotny sposób - mama stale krytykując, a Pani w formie odwetu wyprowadzając się z domu, co nie jest wydaje się dobrym pomysłem na ostatnim roku liceum (gdzie będzie Pani mieszkać ? jak się Pani utrzyma ? podejmie Pani dodatkową pracę poza szkołą ?).
Może warto spróbować porozmawiać z mamą i wypracować kompromis - poinformować ją jak się Pani czuje i co Pani robią słowa krytyki; jednocześnie starając się wysłuchać jej zdania.