Problemy z nawiązywaniem kontaktów i problemy z pamięcią

Moje zycie jest smutne,jestem bardzo glupia,nudna,bezwyrazu,unikam wychodzenia z domu, nikt nie umie ze mna nawiazac kontaktu, ani ja. Nie zauwazam wielu rzeczy, nie umie poslugiwac sie mowa by zjednywac ludzi,nie umie wykonywac poprawnie zwyklych spraw, ktos cos mowi ja mam obojetnosc, lub placze nad soba, ze znow wyszlam na glupia,nudna,strachliwa,ponoc nachalna.Kazdy ma mnie dosc,nieuwaza za kobiete,nie mam zadnych znajomych,niepamietam co bylo mowione,zapominam,gubiesiewtym co mowie.

Dzień dobry,

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani jest podjęcie leczenia.
Proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swojej miejscowości - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub korzystając z oferty prywatnej.

Dzień dobry.

Czasami ludzie, bojąc się życia i odpowiedzialności, jakie niesie dorosłość, wolą nic ze sobą nie robić, a niekiedy wręcz prezentować swoją nieudolność i nieporadność, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nikt ich nie obarczy żadnymi obowiązkami. Ich zachowanie można porównać do zachowania małych dzieci, które trzeba w różnych sprawach wspierać, a czasem też wyręczać. Mówiąc inaczej - zachowując status "dziecka" oczekują, że w przypadku obowiązków będą miały przywileje dzieci (czyli przyzwolenie na nieporadność), a z drugiej - z racji chociażby wieku - przynależeć im będą prawa dorosłych (np. używki, seks, wolność wyboru).
Trudno powiedzieć, czy w Pani przypadku jest podobnie, wydaje się jednak, że warto byłoby spróbować przyjrzeć się sobie podczas psychoterapii, do której zachęcam.

Pozdrawiam.