Problemy z nawiązywaniem kontaktu z rówieśnikami

Kiedy kolega zerwał z dziewczyną ona przyszła do mnie i zaczęła mówić o nim źle mimo, że wcześniej za sobą nie przepadałyśmy. Powiedziała mi m. in co myśli o mnie i o moich znajomych a także wiele jego prywatnych spraw, nie chciałam tego słuchać ona była bardzo natrętna. Potem wrócili do siebie i i zachowuje się jakbym była jej wrogiem. Nie wiem czy mu o tym mówić... boję się, bo wiele razy usłyszałam od niego że wszystko wyolbrzymiam, ale z drugiej strony mogę potem żałować, co mam zrobić?

Witam,

w takiej sytuacji najlepiej byłoby porozmawiać z tą osobą. Wyjaśnić dokładnie, co jej zachowanie miało na celu i jakie są teraz konsekwencje takiego postępowania.

Zdarza się, że postępowanie w takich sprawach bez większego przemyślenia, kończy się zdarzeniami, których sie potem żałuje. Radziłabym zachowanie większej ostrożności w tego typu kontaktach.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witaj,
prymitywni i niepewni siebie ludzie tak własnie "kupują "uczucia,że odsuwają konkurencję poprzez roznoszenie złośliwych plotek.Jeżeli masz poczucie,że ona podobne zmyślenia przekazuje chłopakowi,jako Twoje i w ten sposób próbuje Was do siebie wzajemnie zniechęcić,zareaguj i wyjaśnij.A na przyszłość odsuwaj podobne osoby na dystans.

Pozdrawiam

W kryzysie ludzie mówia różne rzeczy, głównie z potrzeby poradzenia sobie z trudnościami, a także po to, by przemyśleć, przepracować różne sytuacje. W tego typu rozmowach często skupiają sie na negatywach, bo w sytuacji rozstania sa one bardziej dostępne poznawczo i emocjonalnie, niz pozytywne strony związku.
Jeśli czuje Pani potrzebę porozmawiania z kolega po to, by wyzwolić swoje emocje z tym związane, warto to zrobić. W przeciwnym wypadku kolega może nie zrozumieć intencji, a jesli nadal jest zakochany, nie przyjmie tego, co Pani mówi, a raczej większość "winy" zobaczy w Pani.

Witam serdecznie

Najlepiej zająć się swoimi sprawami, nie zajmować sprawami in nich , bo to nic dobrego nie przynosi, nawet jeśli koleżanka naopowiadała Pani dużo rzeczy o swym byłym a teraz znów są razem , to lepiej to tak zostawić, bo to ich sprawy i zająć się swoim życiem , innymi wartościowymi znajomymi, pogłębianiem innych znajomości, docenianiem siebie. Jeśli ma Pani dużo wątpliwości warto skonsultować się z psychologiem , który pomoże się Pani wzmocnić, nie brać na siebie problemów innych osób
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta