Problemy z niedowagą

Witam, jestem mężczyzną mam 27 lat i 184 cm wzrostu przy wadze 70 kg. Pracuje 5 dni w tygodniu po 8 do 12 godzin dziennie, jeżdżąc wózkiem widłowym. Poza praca nie uprawiam żadnych sportów. Mój problem polega na tym iż odkąd pamiętam jestem bardzo szczupły, próbowałem już kilku tak zwanych diet na przytycie ale żadna nie skutkowała. Chciałbym przytyć ok 15-20 kg, lecz nie wiem jak powinna wyglądać moja dieta. Proszę o radę. Pozdrawiam

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Przy podanych parametrach BMI wynosi 20,71, czyli jest wręcz idealne. Nie widzę konieczności stosowania diety na przytycie. U młodych osób bardzo wskazane jest aby BMI było bliskie 21. Polecane byłyby także ćwiczenia siłowe, które pomogą rozbudować tkankę mięśniową i jednocześnie przytyć, w zdrowy sposób.

Nie należy spożywać produktów typu fast-food i słodyczy. Nie są to produkty wartościowe, choć bardzo kaloryczne. Bardzo ważne jest budowanie dobrych nawyków żywieniowych. Jeżeli jednak interesuje się Pan tematem diety wskazanej dla osób zbyt szczupłych - jej opis znajdzie Pan na stronie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-mezczyzn

Pozdrawiam

Dzień dobry

Zalecenia żywieniowe będą trafniejsze jeśli wykona Pan m.in. analizę składu ciała oraz badania laboratoryjne (skonsultowane z lekarzem w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ewentualnych schodzeń). Istotny jest również wywiad żywieniowo-chorobowy (wykonany przez np. dietetyka). Wówczas będzie można podać precyzyjniejsze wskazówki żywieniowe.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska