Problemy z odbijaniem, nagła utrata wagi

witam od 2 tyg mam wrazenie po lekkim posiłku ze stoi mi cos poniżej gardła i szczela jak guma do zucia,wczesniej miałam problemy z odbiciem się po posiłku wtedy nie stosowałam diety,teraz schudłam 4,5 kg bo przeszkadza mi to wrazenie ze mam to cos w gardle tylko po jedzeniu ,od 2 tyg jestem na diecie,jem zdrowo,dziekuje

Szanowna Pani - polecam udać się do gastrologa, gdyż opisywany przez Panią dyskomfort jest prawdopodobnie związany z jakimś problemem w obrębie przełyku lub zwieracza przełyku. Opisywane przez Panią objawy nie są typowe dla zgagi lub reflusku. W zależności od problemu powinna Pani zastosować odpowiedni typ diety, choć w okresie do ustalenia konkretnej diagnozy dobrze jest ograniczyć się do diety lekkostarwnej. Proszę także pamiętać o tym, że pomimo dyskomfortu powinna się Pani prawidłowo odżywiać, aby nie doprowadzić do wycieńczenia organizmu. Życzę powodzenia!