Problemy z odbytem u 58-latki

problem mój dotyczy odbytu, pobolewanie przy siedzeniu przy kompie dołu brzucha i odbytu , zwłaszcza po wypróżnieniu , czasami dzień bez wyproznien, nie widziałam nigdy krwi w stolcu, sa widoczne 2 jakby nadmiary skorki na odbycie , wiszące , co możnaby polecić oprócz badania u jakiego lekarza ....? Jestem z rejonu S-cie , chciałabym prywatnie zrobić z tym porządek zanim się pogorszy. Pozdrawiam i dziekuje za porade. B.P.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa.