Problemy z odchudzaniem i skłonności do tycia

witam mam 19 lat i mam skłonność do tycia chciałam schudnąć chociaż 5 kg ale niestety nic nie pomaga chociaż ćwiczę jeżdżę na rowerze chodzę na spacery staram się jeść warzywa gotowane jak i również owoce różnego rodzaju w mniejszych ilościach ale nie pomaga . mam ślub za rok i chciałam schudnąć potrzebuje porady .

Witam. Trzeba pamiętać, że większość produktów, które jemy to kalorie. Proszę przeanalizować swój jadłospis, czy nie ma w nim zbyt dużo gotowych twarożków typu almette, mozzarelli i fety, które zawierają sporo tłuszczu, słodkich jogurtów, serków smakowych i napojów w kartonach, które zawierają dużo cukru, a w końcu nadmiar oliwy dodawanej do potraw i sałatek też nie służy odchudzaniu. Podjadanie orzeszków czy owoców suszonych nie sprzyja odchudzaniu. Przyczyn może być na prawdę sporo i dopiero dokładna obserwacja zjadanego pożywienia pomoże ustalić co trzeba zmienić w codziennej diecie.