Problemy z odchudzaniem u 40-latki z nadciśnieniem i chorobami tarczycy

Mam 40 lat nie umię schudnąc---biore tabletki na nadciśnienie, na tarczycę i na nerwy. Mało jem, cwicze dziennie na rowerku stacjonarnym po 10-15 km. W tamtym roku schudłam 15kg w ciągu 2,5 miesiąca.. ---ale po jakims czasie waga ,mi wróciła. naprawde nie jem duzo--slodkiego bardzo mało, jem salatki, pije wode z cytryną, miesa tez mało. Nie jem fast foodów. Mam tzw; Dwie brody --to pewnie z tarczycy. Pytalam lekarzy---i mówią ze z tabletek na tarczyce- Authyrox sie nie tyje. Wazę obecnie 91km. Nie wiem co mam robic--

Witam Panią,

osoby z niedoczynnościa tarczycy bardzo często mają problemy z wagą ze względu na zwolniony metabolizm. Nie mniej jednak uważam, że Pani głównym problemme jest niewłaśiwa dieta i złe podejście do oadchudzania. A mianowicie jada Pani zbyt mało! Sama Pani powtarza w wiadomości, że jada nie dużo a tyje. Mniej nie zaczy lepiej. Stąd też po odchudzaniu wystąpił u Pani efekt jo-jo i waga wróciła.
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk