Problemy z oddaniem stolca przy przepuklinie pachwinowej

Witam mam 22 lata od 2 lat mam przepukline pachwinową i od 2 dni pojawia si i znika jestem zapisany na zabieg ale dopiero za 3 miesiace mam problemy z oddaniem stolca lecz żadnych innych objawów nie ma czy mogą byc wieksze komplikacje do czasu zabiegu? przedstawiłem swojemu lekarza a dał taki termin bo troche sie martwie . Z góry dziekuje za odpowiedz

Trudności w oddawaniu stolca i zwiększanie w związku z tym "tłoczni brzusznej" podczas tej czynności może wywierać niekorzystny wpływ na rozwój (powiększanie się) przepukliny! Proponuję ponowna wizytę u lekarza w celu choćby ew.próby ułatwienia oddawania stolca dietą i farmakologicznie. zż