Problemy z oddawaniem moczu - czy to konsekwencja jazdy na motorze?

Mam 18 lat, od jeżdżenia na motorze zaczęły się moje problemy z oddawaniem moczu. Najpierw, gdy oddawałem mocz czułem ból, nie mogłem się wysikać; poszedłem do lekarza, przepisał mi leki, ale one nic nie pomogły. Później zmieniło się tylko tyle, że jak dużo piłem, co godzinę oddawałem mocz w dużej ilości, a jeszcze później, czyli teraz, zmieniło się tyle, że chce mi się sikać co 1,5 godziny, ale zawsze muszę poczekać, bo nie ma takiego ciśnienia, a teraz czekam i nie oddaję moczu. Dodam, że gdy zaczęły się moje problemy, przestałem jeździć na motorze. Co to może być za choroba, z jakiej przyczyny?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą mieć związek ze stanem zapalnym układu moczowego, np. zapaleniem pęcherza moczowego lub zapaleniem prostaty.
Aby określić podejrzewaną przyczynę, konieczne jest wykonanie badania urologicznego oraz ewentualnie badań dodatkowych, np. oznaczenie CRP we krwi, analiza moczu, posiew moczu. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z urologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl