Problemy z oddawaniem moczu podczas spania u dziecka

Synek ma 14 miesięcy zauważyłam, iż podczas spania ma problem ze zrobieniem siku. Zaczyna płakać przez sen, potem zaczyna się wyginać mocno do tyłu i rękami sięga do pieluszki. Jedyne co mu pomaga to albo podanie mleka albo podniesienie go do góry. Jednak ostatnio coraz częściej się zdarza iż mimo wysikania dalej płacze i wygina się. Trwa to zwykle 10-15min. Badanie moczu i posiew ok. W dzień bez problemu. Jedyna różnica jest taka że w nocy ma "naprężonego" siusiaka. Co należy zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Witam Panią

Skąd Pani wie, że chodzi o problem z oddaniem moczu u chłopca? CZy pieluszka po całej nocy jest sucha? A w dzień dziecko prawidłowo oddaje mocz? Nawet tak mali chłopcy kilkakrotnie w ciągu nocy doświadczają erekcji, które pojawiają się fizjologicznie w fazie snu głębokiego. Jest to też faza snu podczas kórej występują marzenia senne, mogą pojawiać się niekontrolowane ruchy ciała podczas snu oraz jak Pani pisze niepokój i płacz. Jesli dziecko wygina się i próbuje dotykać pampersa, może jest on zbyt ciasno nałożony i uciska chłopca podczas spontanicznych erekcji w nocy.

Pozdrawiam!