Problemy z oddawaniem moczu w sytuacjach stresowych

Witam, mam problem, że stresowych sytuacjach często oddaje mocz. za 3 dni wyjeżdzam droga będzie trwała około 3 godziny chciałabym wytrzymac chociaz pół drogi zażycie leku Xanax mi pomoze zwaliczyć to??

Przede wszystkim ważne jest rozróżnienie pomiędzy tym, czy Pani trudności należy wiązać z kwestiami urologicznymi, czy bardziej z czynnikiem stresogennym. Warto skonsultować się z lekarzem urologiem, aby wykluczyć istnienie czynników urologicznych sprzyjających problemowi. Pani sugeruje istnienie problemu nerwicowego, w Pani przeżyciu wyjazd jest na tyle silnym stresorem, że pojawiają się objawy nerwicowe związane z potrzebą oddania moczu. Myślę, że warto skorzystać z porady psychologa - psychoterapia jest "lekiem" podstawowym, jeśli chodzi o leczenie przeżywanego i manifestowanego napięcia.

Jeżeli problem jest natury psychologicznej, wtedy terapia czy konsultacja psychologiczna jest najlepszym wyjściem. Jednakże zostało malo czasu do wyjazdu więc trzeba działać zapobiegawczo. Proponuję znaleźć w internecie nagranie relaksacji Jacobsona i go odsłuchać. Powinno to zmniejszyć poziom napięcia. Ponadto w takich sytuacjach często uwaga jest skierowana głównie na problem przez co niejako go wywołuje (np. Myślenie "zaraz na pewno będę musiała iść do łazienki " powoduje że skupiamy się na procesach fizjologicznych i je po chwili wywołujemy). W takim wypadku prosze przekierować swoją uwagę - np. zacząć słuchać muzyki, czytać książkę, zająć się rozmową. Ogólnie robić wszystko co pomoże w zajęciu swoich myśli. Po powrocie z wyjazdu polecam mimo wszystko udać się na konsultację psychologiczną i podjąć terapię. Również konsultacja z urologiem pozwoli wykluczyć ewentualne problemy urologiczne. Pozdrawiam