Problemy z oddawaniem stolca

Od urodzenia mam problemy z oddawaniem stolca. Teraz potrafię wypróżniać się góra 2 razy w tygodniu. Przy tym brzuch mnie odrobinę boli. Czy coś ze mną nie tak ? Od razu mówię że mam prawidłową wagę oraz zdrowo się odżywiam. ( To samo dotyczy się moczu ale go oddaje 2 góra 3 razy dziennie )

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec braku innych dolegliwości oddawanie stolca 2x w tyg. nie jest niczym niebezpiecznym i nie wymaga leczenia. Obecne bóle brzucha są jednak wskazaniem do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, na podstawie badania lekarskiego może zostać zlecone wykonanie badań dodatkowych (m.in. USG). W przypadku moczu ważna jest przede wszystkim ilość oddawanego moczu - w celu oceny jego zagęszczenia konieczne może się okazać wykonanie badania ogólnego moczu.