Problemy z oddawaniem stolca po wycięciu wyrostka robaczkowego

Mija 3 doba od operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Niestety mimo kilku prób nie mogę oddać stolca, co jakiś czas wypuszczam gazy ale przy próbie zrobienia stolca czuje lekkie rozpieranie jelit i niestety nie mogę nic wydalić. Co na to poradzić? Czy są powody do niepokoju ?

Witam. Po porażeniu pracy jelit w efekcie interwencji chirurgicznej w jamie otrzewnej powrót pracy jelit następuje stopniowo. Trzeba pomóc czopkiem lub wlewką doodbytniczą - np enema.