Problemy z oddawaniem stolca u 1,5rocznego dziecka

Witam. Mój półtora roczny synek ma problemy z oddawaniem stolca. Załatwia się raz co trzy raz co cztery dni. Czasami zatrzymuję kupkę a czasami jest tak twarda ze nie może się załatwić. Płacze przy robieniu kupki. Raz jest dobrze a raz ma właśnie takie objawy jak napisałam. Wydaję mi się że brzuszek jest lekko wzdęty. Proszę o rade

Marta Mielniczuk

Witam, zaparcia są bardzo częstym problemem u dzieci. Jeśli stanowią poważny problem, potrzebne jest leczenie, dlatego sugeruję wizytę u pediatry, który zadecyduje czy w przypadku Pani syna potrzebne jest leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam