Problemy z oddychaniem, drętwienie i bóle mostka

Witam.Mam 21 lal.Nerwice Srasznie boli mnie na mostku od trzech tygodni..ból porownywalny jest do przyciskania stopa o mostek..mam problemy z oddychaniem,dretwieje mi szyja,szczegolnie miejsca pod uszami oraz z tyłu głowy,A takze lewa reka.Do tego silny bol w czole , i z tyłu głowy w czesci potylicznej . ( Nie mam cisnienia ). Pojawiaja sietez czewone plamy na dekoldzie , rekach i nogach..no i zawroty glowy ..,czasami sa silne ataki..CZY to jest niebezpieczne?boje sie lekarzy..dziekuje za odp

Nie wiadomo co to jest, dopóki nie pójdzie Pani na konsultację lekarską. Strach przed lekarzami niewiele tu wniesie, a może jedynie zaszkodzić. Tego typu trudności mogą wynikać z zaburzenia nerwicowego (być objawami psychosomatycznymi), ale równie dobrze mogą być skutkiem problemów hormonalnych, neurologicznych itd. A w związku z tym należy sprawdzić co jest źródłem i wdrożyć leczenie. Z pewnością dobrym pomysłem będzie podjęcie przez Panią psychoterapii nerwicy, skoro utrudnia ona codzienne funkcjonowanie (a tym jest np. strach przed wizytą lekarską). Ze swojej strony polecam podjęcie spotkań ze specjalistą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam.