Problemy z odrealnieniem

Witam. Moj problem polega na tym ze od tygodnia mam dziwne mysli. Typu czy swiat ktory mnie otacza jest realny. Odnosze wrazenie ze to co sie dzieje jest nierealne. 3 razy z powodu takiego myslenia dostalem (tak mi sie zdaje) leku napadowego z derealizacja. Czulem sie tak jak po dopalaczach, ktorych sprobowalem 3msc temu. Wtedy tez myslalem ze umieram i strasznie balem sie tego stanu. Mam pytanie czego sie nabawilem i co mam z tym zrobic. od 2tyg biore Olanzapine 5mg na wymioty na tle nerwowym.

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pana dolegliwości bez osobistego badania.

Jeżeli lek przeciwpsychotyczny przepisał Panu lekarz psychiatra, to najlepiej jak Pan z nim porozmawia o swoich wątpliwościach/pytaniach i możliwościach leczenia. A jeżeli był to lekarz POZ, to namawiam na wizytę u psychiatry np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry, nie sposób postawić panu jakiejkolwiek diagnozy bez pełnego wywiadu oraz badania. Zachęcam do kontaktu z lekarzem psychiatrą i przedstawienie mu dokładnie swojego stanu. Psychiatra zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.