Problemy z odstawieniem leków psychotropowych

Od 30 lat biorę jakieś psychotropy, oxazepam, diazepam a od 10 lat clonazepamum.Chcę bardzo funkcjonować bez tego. Powodem brania był silny ból głowy , na który jedynie te leki działały pozytywnie.Taka decyzja po długich badaniach wypłynęła od neurologa. Obecnie bóle minęły, ale gdy próbuję odstawić mam wszystkie objawy odstawienne i...nie daję rady.Serdecznie proszę o pomoc.

Wszystkie wymienione przez Panią leki powodują uzależnienie. Dlatego nic dziwnego, że ma Pani objawy odstawienne. Najlepiej w takiej sytuacji odstawiać leki pod ścisłą kontrola lekarza psychiatry. Warto też pytać od razu jakich objawów odstawienia może się Pani spodziewać i jak sobie z nimi radzić.

Pomóc może również spotkanie z psychoterapeutą bądź terapeutą uzależnień żeby znaleźć sposoby radzenia sobie w sytuacjach, kiedy doświadczając objawów odstawiennych ponownie sięga Pani po leki.

Pozdrawiam!