Problemy z okresem u 18-latki

Witam, jestem 18-letnią dziewczyną i w zeszłym roku mój okres przestał być nieregularny. Wypadał co 28 dni i plamienie trwalo 4dni. Przez ostatnie 3-4 cykle zauważyłam, że krew podczas okresu jest coraz ciemniejsza,prawie czarna. Czytałam o tym na internecie i było, że to czasem normalne. Ostatnio okres powinien wypaść 31 stycznia. Jednak tak nie było, nie miałam też żadnych objawów, że się zbliża jak zawsze. Jedynie troche więcej krost na twarzy, ale nic poza tym. Od zeszłego czwartku, czyli prawie tydzień, występują u mnie brązowe, obfite upławy. Od tego czasu mam też mniejszy apetyt, czasem jest mi niedobrze i coraz częściej boli mnie brzuch. Tutaj też zasięgnęłam wiedzy z internetu i prawie wszędzie pisało, że to objawy ciąży, co jest u mnie nie możliwe, bo nie odbyłam żadnego stosunku z mężczyzną.

Szanowna Pani w tym wieku zaburzenia miesiączkowania występują bardzo często, jednakże jeśli sytuacja powtarza się od dłuższego czasu to proponuje wizytę u ginekologa