Problemy z orgazmem u 22-latki

Witam Mam problem z kochaniem się. Ponieważ np wczoraj kochałam się z partnerem i dostałam orgazm. A np jutro nie dojdę. Co mam zrobić żeby sex zawsze kończył się orgazmem. Mam ogromna ochotę szczytować lecz mi to wychodzi. Moj partner sadzi ze jest ciulowy ale tak nie jest. On za każdym razem dojdzie a ja niestety nie zawsze, co jest dla mnie krepujące.

Dzień dobry!

Opisywana przez Panią sytuacja jest całkowicie normalna i powszechna, nie ma w niej niczego niepokojącego. Nie jest koniecznością ani obowiązkiem, aby każdy stosunek przebiegał tak samo i każdy kończył się orgazmem. Takie mylne sugestie mogą dawać np. filmy pornograficzne.
Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową (w przeciwieństwie do większości mężczyzn), ale procesem nauki, stopniowego zwiększania samoświadomości, zrozumienia swojej seksualności itp.
Jest możliwe, że z czasem, rosnącym doświadczeniem, regularnym współżyciem i rozwijaniem więzi z partnerem oraz repertuaru seksualnego, orgazmy będą pojawiać się częściej i regularnie i będzie miała Pani nad tym większą kontrolę. W tym celu warto zastanowić się np. co łączy, co jest podobnego w tych zbliżeniach, które zakończyły się orgazmem (lub które uważa Pani za najbardziej udane - a to niekoniecznie to samo) - być może ulubione dla Pani pozycje? specyficzny rodzaj pieszczot? okoliczności zbliżenia? atmosfera?
Jest jednak także naturalne i prawidłowe, że część zbliżeń w Pani życiu nie zakończy się orgazmem.

Pozdrawiam!