Problemy z osiąganiem orgazmu

mam problem z osiagnieciem orgazmu.jestem mocno podniecona bedac z partnerem ,i konczy sie na tym ze czuje bliski szczyt ,a za chwile juz nic ,tylko zmeczenie.za jakis czas sytuacja powtarza sie ,czyli bardzo silne podniecenie ,proby wspolzycia pieszczoty,dochodze wysoko i znow nic.kocham swego partnera.znam orgazm tylko z masturbacji.problemy zdrowotne moje to -zaburzenia lękowo depresyjne,oraz wchodze w okres menopauzy.mimo to mam silne potrzeby seksualne.

Ważne, że w ogóle jest możliwy orgazm.
Trudno powiedzieć, na ile stan psychiczny oraz ewentualne leki psychotropowe mogą wpływać w konkretnym przypadku, ale ogólnie wiadomo, że "nerwowość" i stosowane leki nie mają korzystnego wpływu na seksualność.
Trudno także zachęcać Panią do terapii, bo rokowanie co do poprawy jest mało pewne, a raczej niepewne i można stracić sporo czasu i finansów.
Tak przynajmniej jest moja opinia.
Pozdrawiam Panią. JW