Problemy z osiąganiem orgazmu u 18-latki

Hej ;) mam 18 lat , wspłółżyję ze swoim partnerem ponad rok bez zabezpieczeń , moim problemem jest trudnosc osiagniecia ORGAZMU ;( z tym ,że mój chłopak 10 sekund przed wytryskiem wyciaga penisa ze mnie aby zapobiec ciazy a ja wtedy czuje ze juz za nie dlugo bede miec orgazm a on juz musi go wyjac ;( co zrobic bym mogła miec ten błogi stan ??;(

Dzień dobry!

Trudność z osiągnięciem orgazmu dotyczy wielu kobiet, szczególnie młodych, szczególnie rozpoczynających dopiero życie seksualne. Zdolność do osiągania orgazmu wyłącznie na skutek penetracji pochwy - bez stymulacji łechtaczki i innych wrażliwych obszarów ciała - również dotyczy nielicznej grupy. Warto więc założyć, że życie seksualne i reakcje naszego ciała są tak barwne i różnorodne i indywidualne, że droga szukania pełnej satysfakcji seksualnej może trwać.

Czynnikiem, który może jednak dodatkowo utrudniać osiąganie orgazmu, jest właśnie stosunek przerywany. Nie jest to metoda antykoncepcji i pozostawia prawdopodobieństwo zapłodnienia, ponieważ preejakulat zawierający żywe plemniki może wydzielać się przez cały czas trwania stosunku. Para zdrowych, płodnych ludzi, którzy regularnie praktykują tzw. stosunek przerywany, prędzej lub później zajdzie w ciążę.

Wybór skutecznej metody antykoncepcji (np. hormonalnej, prezerwatyw) zapobiegnie nieplanowanej ciąży, a także pozwoli, aby stosunek trwał dłużej, był bardziej różnorodny, co z kolei może ułatwić osiąganie orgazmu.

Pozdrawiam!

Warto zastanowić sie na temat satysfakcji seksualnej, ale dopiero po skutecznym zabezpieczeniu.
Kontakt przerywany to dość dobry sposób na pojawienie się zaburzeń seksualnych oraz na zajście w ciąże.
Jest to metoda dziewiętnastowieczna, niestety w naszym kraju bardziej popularna, niż w innych europejskich krajach.
Proponuję zacząć od właściwego zabezpieczenia, żeby nie było dramatu...
Pozdrawiam. JW, Poznań.