Problemy z osiągnięciem orgazmu i masturbacja strumieniem wody

Witam. Od roku współżyję ze swoim partnerem. Moim problemem jest szczytowanie. Jako nastolatka (13-17 lat) masturbowałam się silnym strumieniem wody spod prysznica. Teraz mam problem z osiągnięciem orgazmu, gdyż szczytowałam tylko podczas bardzo silnego stymulowania łechtaczki. Nie wiem, co mam zrobić. W trakcie seksu odczuwam ogromną przyjemność, mam wrażenie jakby orgazm się zbliżał, po czym ta "błogość" zostaje na wysokim, ale stałym poziomie i później już tylko maleje. Co mam zrobić?

Dzień dobry!

W takiej sytuacji zazwyczaj terapia opiera się o stopniowe i cierpliwe poszerzanie rodzajów stymulacji (zarówno okolic intymnych, jak i całego ciała) zarówno podczas samodzielnej masturbacji, jak i kontaktów z partnerem. Proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem w swojej okolicy.
Więcej informacji może znaleźć Pani (w poradnikach książkowych, internetowych itp.) pod hasłem zespół Havelocka-Ellisa.

Pozdrawiam!

Witam,
z opisu wydaje się, że Pani trudność ma związek z zespołem zakodowanych reakcji seksualnej - tutaj znaczenie ma droga osiągania orgazmu w okresie dorastania. Warto udać się na konsultację do lekarza psychiatry seksuologa.