Problemy z osiągnięciem orgazmu u kobiety

Jestem ze swoim chłopakiem od 4 miesięcy. Jestem 21 letnią dziewczyną i jest to mój pierwszy partner seksualny, ja również jestem jego pierwszą partnerką. Bardzo się kochamy, lecz problem polega na tym, że nigdy nie mogę osiągnąć z nim orgazmu. Nie wiem w czym tkwi problem. On natomiast bardzo szybko dochodzi. Ostatnimi razy nawet szybciej niż zwykle. Możliwe, że przez to nie mogę osiągnąć satysfakcji. W jaki sposób można zaradzić przed zbyt wczesnym wytryskiem?

Dzień dobry!

W niektórych okolicznościach krótki czas trwania stosunku i niewielka kontrola nad momentem wytrysku są naturalne: u mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne, współżyjących nieregularnie itp.
Zazwyczaj czas trwania stosunku i kontrola nad wytryskiem naturalnie zwiększają się z czasem i rosnącym doświadczeniem.
Jeśli tak się nie dzieje i czas trwania stosunku jest bardzo krótki, lekarz seksuolog lub psycholog seksuolog może zdiagnozować tzw. wytrysk przedwczesny. Leczenie zazwyczaj opiera się o farmakologię lub psychoterapię z metodami treningowymi.

Krótki czas trwania stosunku może być przyczyną braku orgazmu u kobiety. Ze względu na Pani młody wiek i fakt, że są to pierwsze doświadczenia seksualne, brak orgazmu może być jednak całkowicie naturalny. Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, ale procesem nauki i stopniowo rosnącej samoświadomości.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Jak można wnioskować z opisu, problem nie tyle dotyczy trudności z osiągnięciem orgazmu przez Panią, ile niemożności doprowadzenia do niego przez partnera z powodu osiągania przez niego zbyt szybko wytrysku.
U młodych mężczyzn, rozpoczynających dopiero współżycie, dodatkowo uprawiających seks mało regularnie, zbyt wczesny wytrysk zdarza się dość często i zwykle ustępuje po nabraniu doświadczenia i "oswojenia się" z podnieceniem. Sugerowałbym więc cierpliwość i nie zrażanie się jednorazowymi niepowodzeniami.
Niekiedy pary, szczególnie młode o dobrej kondycji seksualnej, radzą sobie doraźnie w ten sposób, że po pierwszym, szybkim wytrysku i kilkunastominutowym odpoczynku, kontynuują współżycie, które wtedy może trwać znacznie dłużej. Warunkiem osiągnięcia satysfakcji kobiety jest jednak stosunkowo krótki okres refrakcji u mężczyzny.

Pozdrawiam.