Problemy z osiągnięciem podniecenia i utrzymaniem wzwodu

Witam. Mam 18 lat dość kłopotliwy dla mnie problem a mianowicie trudno mi sie podniecić. Kiedy juz sie podniece i mam wzwod to po chwili mi opada i nie moge nic zrobic. Czy moze miec to zwiazek z duza iloscia masturbacji? Prosze o pomoc.

Tylko wizyta u lekarza seksuologa, dokladnie zebrany wywiad i ew. badania mogą ustalić przyczynę i zaradzić problemowi. Zachęcam do wizyty. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Opisuje Pan kłopoty z osiągnięciem podniecenia, jak rozumiem podczas masturbacji, co może oznaczać, że podejmuje ją Pan nie w celu rozładowania napięcia seksualnego (skoro, jak sam Pan pisze, nie odczuwa podniecenia), a napięcia emocjonalnego. Taka masturbacja może skutkować w przyszłości trudnościami w normalnym współżyciu.
Sugerowałbym ograniczenie jej częstotliwości.

Pozdrawiam.