Problemy z ostrością widzenia w soczewkach

witam mam pytanie okulista przepisał mi soczewki podaję ponizej z astygmatyzmem OP 1,5 cyl -1,75 ax 175 OL 1,25 cyl -1,00 ax 15 ale jak poszłam do optyka aby zamówić to był problem i zaczął sam mnie badać , jestem już po drugiej parze testowych soczewek i ciagle mam problem z ostrością teraz miałam poniżej i też jest nie tak OP 1,5 -1,75 180 OL 0,75 -1,25 010 w czym jest problem i czy te problemy z ostrościa takie mają być . Jola

Witam.toryczne soczewki rotują na rogowce.należy iść do specjalisty który się tym zajmuje tzn aplikacja a nie badać się u optyków chyba ze tych co mają doświadczenie w ocenie rotacji soczewek torycznych. Pozdrawiam serdecznie