Problemy z otwartością na nowe znajomości

Nie potrafie sie przed nikim otworzyc. Jezeli uda mi sie to zrobic to najczesciej przed osoba, ktora dopiero poznalam. Po "wyrzuceniu" swoich zali fascynacja natychmiast przechodzi, a pojawia sie niechec. Nie potrafie okazywac emocji. Powoduje to rowniez problemy w zyciu seksualnym, w momencie gdy podniecenie bierze gore natychmiast przerywam niechcac okazac emocji. Jestem DDA itd, okaleczam/lam sie, zaburzenia odzywiania. Wiecznie spieta,przejeta, boli mnie cale cialo, nie moge myslec.. D.

Pisze Pani o trudnościach w kilku obszarach, które najprawdopodobniej mają przyczynę w Pani zranieniach z okresu dzieciństwa, kiedy wychowywała się Pani w rodzinie alkoholowej. Taka sytuacja wymaga zajęcia się sobą, pomocy specjalisty. Warto zgłosić się albo na grupę dla DDA , albo poszukać indywidualnej psychoterapii.

Wychowywanie się w rodzinie alkoholowej jest doświadczeniem, które rzutuje na wiele obszarów funkcjonowania człowieka. Aby te wpływy po pierwsze odnaleźć w swoim życiu, po drugie zrozumieć i ostatecznie - przepracować oraz zmienić niezbędna jest długotrwała psychoterapia. Polecam zatem zgłosić się do psychoterapeuty/psychologa w Pani okolicy i z nim podjąć współpracę. Powodzenia!