Problemy z pamięcią a stresująca praca

Od jakiegoś czasu w związku z bardzo stresującą pracą mam powracające problemy z pamięcią. Zapomniałem kilka razy PIN , hasła do komputera itd, często nie pamiętam rozmów które przytaczają moi znajomi. Nie stosuję używek, nie stwierdzono u mnie nigdy problemów neurologicznych. Jak dalej postępować?

Witam. Przyczyny pogorszenia pamięci mogą być bardzo różne. Powodem może też być życie w przewlekłym stresie. Jeżeli to rzeczywiście jest główną przyczyną Pana problemów z zapamiętywaniem proponuję skorzystanie ze sposobów obniżenia stresu w postaci stosowania regularnej relaksacji (np. trening relaksacyjny Jacobsona), uprawiania sportu. To pomoże Panu obniżyć napięcie. Proszę pomyśleć także o wizycie u psychologa/ psychoterapeuty w celu wspólnego przyjrzenia się Pana przekonaniom na temat pracy, trybu życia, codziennych nawyków to może pomóc we wspólnym wypracowaniu lepszych sposobów radzenia sobie ze stresem i w konsekwencji poprawy samopoczucia. Pozdrawiam

Witam

Samodzielnie udzielił Pan sobie odpowiedzi na postawione pytanie :)
Wygląda na to, że problemy z pamięcią wynikają ze stresu jakiego Pan ciągle doświadcza. Proszę popracować nad relaksacją, która pomoże rozładować napięcie. Może uprawianie sportu? Jakieś hobby?
Jeśli te zabiegi nie przyniosą poprawy można udać się do psychologa lub psychoterapeuty, który podpowie jak opanować stres.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl