Problemy z pamięcią długotrwałą

Witam, córka ma problem z pamięcią długotrwałą. Uczac się np. potęgowania, opanujac w stopniu rewelacyjnym po pół roku jest to dla niej nowość. Choć powtarzala to kilkakrotnie w danym okresie. Czy w jakiś sposób można jej pomóc? Problem to nie tylko matematyka, ale to ortografia, nie pisanie kropek na koncach zdań, choć wie, że mają tam być.

Witam

Warto przyjrzeć się, z czego wynikają trudności córki. Być może występują u niej tzw. specyficzne trudności w uczeniu się, jak dysleksja czy dyskalkulia. Jeśli przyczyną jest osłabione zapamiętywanie, można nad nim pracować. Proponuję wizytę w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie córka będzie miała wykonaną diagnozę, po której zostaną wydane dalsze zalecenia, zarówno dla nauczycieli, jak i do pracy z córką w domu.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder