Problemy z pamięcią i koncentracją oraz trudności z nawiązywaniem kontaktów

Witam.Moje zycie to koszmar,chce eutanazji,kazdy cierpi,ciagle mowie o smierci, nic wiecej nie przychodzi mi do glowy, mam manie przesladowcza,caly dzien nic nie robie,nie mam ani 1 znajomego,patrze na ludzi ale nic nie mowie,jakbym byla psychopatka, nie umie sie cieszyc, smiac, gubie sie w terenie, zapominam gdzie parkowany byl samochod,za kazdym razem tak jest. Placze codziennie,nigdy nie mialam dobrego kontaktu z nikim,dobieralam slowa ktore obrazaly innych nieswiadomie.

Witam!
Biorąc pod uwagę ilość objawów, które Pani opisuję, zastanawiam się, czy konsultowała się Pani z lekarzami, by sprawdzić, co się dzieje. Myślę tu sobie przede wszystkim o neurologu i psychiatrze. Rzetelna diagnoza pozwoli wdrożyć leczenie stosowne do Pani potrzeb. Zachęcam więc do takich wizyt, najlepiej w towarzystwie zaufanej osoby, na wypadek, gdyby miała Pani trudności ze zrozumieniem zaleceń lekarza.
Pozdrawiam!

Trudności, które Pani opisuje mogą wynikać, z różnych problemów psychologicznych np. depresji. Wskazana w tym wypadku byłaby konsultacja psychiatryczna, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Warto rozważyć również podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i podjąć psychoterapię. Podobne objawy mogą świadczyć o zaburzeniach o podłożu organicznym, depresji, zaburzeniach adaptacyjnych lub zaburzeniach osobowości. Diagnostyka i podjęcie leczenia jest konieczne dla poprawienia zarówno funkcjonowania, jak i samooceny, poczucia wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, które z kolei zaowocuje lepszym funkcjonowaniem z innymi.