Problemy z pamięcią i koncentracją u 24-latki

Witam!Od dłuższego czasu mam problemy z pamięcią i koncentracją.Nie mogę przypomnieć sobie dokładnie niedawnych wydarzeń z mojego życia. Pamiętam jedynie drobne szczegóły, bądź to,że zdarzenie miało miejsce.Umykają mi słowa lub je przekręcam.Staje się to coraz bardziej uciążliwe.Próbowałam zażywać lecytynę jednak nie zauważyłam zbytniej poprawy. Od niedawna zażywam również ginkofar, ale jestem dość sceptycznie nastawiona. Czy istnieje jakiś sposób na naturalną poprawę pamięci?

W pierwszym kroku należy zdiagnozować przyczynę Pani trudności. Mogą one mieć podłoże neuropsychologiczne lub emocjonalne. Dlatego warto, żeby udała się Pani na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego lub Poradni Psychologicznej, gdzie będzie można przeprowadzić diagnostykę - zarówno szczegółowy wywiad dotyczący Pani sytuacji, objawów, jak i wymagane badania. Od lekarza z PZP może Pani otrzymać też wymagane skierowania do innych specjalistów, np. neurologa.

Zachęcam di podjęcia konsultacji lekarskiej. Dokładny wywiad pozwoli określić głębokość trudności i zależnie od tego, lekarz skieruje na dalsze badania lub do psychologa, psychoterapeuty.