Problemy z pamięcią i wypadanie włosów a wyniki badania TSH

Nawiązując do http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/913750,hashimoto-niska-waga-ciala-i-omdlenia.Miałam miesiąc temu morfologię-podobno była dobra.W czerwcu tsh wynosił 1.6 t3, t4 nigdy mi nie robiono.AlaT AspAT, ferrytyna, b12 czy te badania mogę wykonać bez skierowania ?Biorę euthyrox N25.Ok miesiąc temu miałam duże problemy z nauczeniem się czegokolwiek(cały dzień się czegoś uczyłam i a później nie potrafiłam powtórzyć) brałam vicebrol.Mam strasznie przerzedzone włosy!

Badania krwi - AlaT AspAT, ferrytyna, B12, żelazo, można wykonać bez skierowania.
Powinna Pani także powtórzyć parametry - TSH, FT3, Ft4 oraz anty- TPO.

Ab trochę wzmocnić włosy powinna Pani zmodfikować dietę:
- jeść owsiankę 3-4 razy w tgodniu - żródło krzemu
- jeść 4 żółtka (jajka)
- warzywa i owoce zwłaszcza koloru zielonego i czerwonego/ pomarańczowe

Rozpocząć suplementację witaminą D (kupić tran Mollers Forte 2-3 kapsułki/ dzień) - obecnie zalecane jest skomplementowanie diety witaminą D od września do kwietnia.
Może Pani także oznaczyć zawartość witaminy w surowicy - 25(OH)D,
- oraz witaminami B12, kwas foliowy, żelazo (np. Chela Ferr Forte).

Pozdrawiam,

Wypadające włosy i zaniki pamięci, to powszechne objawy Hashimoto, jeśli leczy się Pani na tą chorobę, to pomimo TSH oscylującego w granicach normy koniecznie proszę zrobić ft3 i ft4.

Warto zwrócić uwagę na zawartość witaminy D w diecie, selenu oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych - to składniki, które są istotne w tej chorobie. Koniecznie proszę zmodyfikować dietę pod kątem Hashimoto i udać się do endokrynologa w celu szczegółowej diagnozy, po badaniach lekarz być może zmieni dawkę leku, co w połączeniu z dietą powinno złagodzić objawy.

pozdrawiam Justyna Marszałkowska-Jakubik www.e-prolinea.pl