Problemy z pamięcią podczas nauki u 19-latka

Mój problem jest następujący...gdy przychodzę ze szkoły wiadomo jest coś do nauki,siadam do zeszytów i uczę się nie myśląc o niczym tylko o nauce,lecz po 2 godzinnej nauce nic po chwili nie pamiętam wiec uczę się dalej.Wstaję rano..i nic kompletnie nie pamiętam..przychodzi sprawdzian i jedynka.I tak narastają moje problemy.Wcześniej jakoś przechodziłem z klasy do klasy na ocenach 2,lecz teraz jest coraz gorzej.Pomocy:(

Witam, wskazane byłoby psychologiczne badanie intelektu i innych funkcji poznawczych. Zasada jest taka: najpierw diagnoza, później pomoc. Skoro jest Pan uczniem, może się Pan zgłosić w tym celu do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowskich Górach. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Z pana opisu, wnioskuję, że gdy przychodzi pan po szkole do domu, już myśli o nauce i "siada do zeszytów"...

Zachęcam Pana do aktywności fizycznej, po szkole, np. szybki marsz, spacer, bieg - poprawi to dotlenienie organizmu i koncentrację, do ośmiogodzinnego i systematycznego snu, suplementacji i relaksu...

Warto skorzystać z technik pamięciowych mnemotechnicznych.

Z przesłaniem tylko dobrej koncentracji
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl