Problemy z pamięcią spowodowane stresem

Mam problemy z pamięcią sądzę że to przez ciągły stres i depresje ale nie wykluczam też braku jakiś witamin. Do tej pory niezbyt mi to przeszkadzało ale teraz mam przez to problemy w szkole a wszyscy nauczyciele uważają to za błahostkę która ich nie obchodzi więc muszę coś z tym zrobić.

Chroniczny stres, obniżenie nastroju (w wyniku dysforii, czy depresji) istotnie mogą mieć wpływ na procesy poznawcze, w tym pamięć. Polecam udać się do psychologa, z którym przepracuje Pan problemy powodujące spadek nastroju, pozna zadaniowe metody radzenia sobie ze stresem, a także "potrenuje" swoją pamięć. Jeszcze przed wizytą polecam spróbować treningu relaksacji progresywnej Jacobsona, która pozwoli się Panu bardziej rozluźnić i odczuwany stres będzie malał. Powodzenia.