Problemy z pamięcią u 18-letniej osoby

Witam Mam 18 lat i zauważyłem u siebie problemy z pamięcią. Często zapominam o czym z kimś rozmawiałem, co robiłem wczoraj, zapominam niektórych filmów, niektórych chwil, ale np. do teraz pamiętam całą partię szachów, którą grałem 2 lata temu na swoim pierwszym turnieju. Ostatnio te wszystko objawy ostro się zaostrzyły i jestem trochę zaniepokojony. Na co dzień jestem wyluzowany i raczej problemów nerwicowych nie mam. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Myślę, że na początek warto zrobić podstawowe badania, następnie udać się na konsultację do neurologa, aby wykluczyć podłoże somatyczne Pana objawów.

Pozdrawiam,
Michał Pyter

Witam Pana. Oczywiście diagnoza występujących u Pana problemów z pamięcią powinna iść dwutorowo. Myślę o niezbędnych badaniach Pana zdrowia fizycznego, które może zlecić lekarz pierwszego kontaktu. Być może zaleci konsultację u lekarza specjalisty. Drugi tor to kontakt z psychologiem. Zauważyłem, że napisał Pan, że jest wyluzowany i problemów nie ma. Jednak bardzo częstą przyczyną problemów z pamięcią jest stres w czasie obecnym lub ten, który był w przeszłości. Dzieje się tak dlatego, że osłabia on naszą koncentrację, która jest potrzebna do zapamiętywania nowego materiału, do przechowywania tego co zapamiętaliśmy i do odtwarzania zapamiętanego materiału. Zachęcam Pana do kontaktu ze specjalistami: lekarzem i psychologiem zwłaszcza, że jak Pan napisał problemy z pamięcią ostatnio nasiliły się i jest pan tym zaniepokojony. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Problemy z pamięcią mogą mieć zarówno podłoże psychiczne jak i neurologiczne. Dlatego proszę udać się do neurologa, który zleci wykonanie podstawowych badań. Gdyby ich wyniki były poprawne, wtedy zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia podstawowych badań lekarskich, jeżeli te niczego nie wykarzą zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam.