Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z pamięcią u 21-latki

Witam, Mam 21 lat, od paru miesięcy obserwuję u siebie problem z pamięcią. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie podstawowych rzeczy, które działy się na przestrzeni ostatnich minimum 5lat. Nie potrafię odtworzyć wspomnień ważnych wydarzeń z tego okresu, twarzy i imion dobrze znanych mi osób, faktów ważnych w moim życiu, podstawowych informacji o sobie. Od dłuższego czasu zauważam problem z wysławianiem się i doborem słów.Nie doznałam żadnego uraz głowy ani wypadku. Proszę o poradę
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam,

Najlepiej gdyby Panią zbadał neuropsycholog (psycholog, ze specjalnością neuropsychologiczną). Badanie procesów poznawczych można wykonać w ramach: Poradni Neurologicznej, Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziału Neurologii.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Panią, koniecznie powinna Pani się skonsultować u lekarza rodzinnego, a także psychologa. Przedstawione przez Panią objawy mogą mieć związek z nadmiernym stresem w życiu codziennym, przepracowaniem, uzależnieniami, chorobami somatycznymi, przykrymi wydarzeniami w życiu (traumami) oraz wieloma innymi. Ważne jest to aby jak najszybciej skonsultowała się Pani z specjalistami. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Dzień dobry, a czy coś się wydarzyło 5 lat temu? Czasem wypieranie stresujących wydarzeń pacjenci opisują jako ich niepamięć. Jednak napięcie spowodowane tą "niepamięcią" sugerowałoby emocjonalną naturę trudności. Także w depresji pacjencji odczuwają obniżenie sprawności myślenia i pamięci. Proszę udać się na konsultacje neurologiczne i psychologiczne, ew. psychiatryczne. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy