Problemy z pamięcią u 37-latki a możliwość wykonania badań

Witam. Mam 37 i problemy z pamięcią. Jaki badania zrobić by wykluczyć poważne choroby ? Pozdrawiam Katarzyna

Należy zacząć od ogólnej oceny zdrowia, czyli od wizyty w POZ. Warto zrobić badania podstawowe krwi, ocenić funkcję tarczycy.
Konieczne jest też ustalenie, czy rzeczywiście istnieje obiektywny problem z pamięcią. Badanie neuropsychologiczne pozwala ustalić czy obecne są prawdziwe ubytki w sprawności intelektualnej, czyli czy istnieje realne upośledzenie funkcji poznawczych. Często to co odbieramy jako zaburzenia pamięci okazuje się być zaburzeniami koncentracji uwagi, co z kolei wynikać może z wielu stanów, n.p. zaburzeń lękowych, depresji, zmęczenia, problemów psychologicznych.

Tety neuropsychologiczne w tym MMS ,badanie EEG , ocena dna oczu, kons neurologa a w dalszym etapie NMR mózgowia. Pozdrawiam