Problemy z pamięcią u 56-latki

Dzień dobry! Mam 56 lat i zauważam u siebie problemy z pamięcią. Zapominam, co miałem zrobić przed chwilą, zapominam nazwisk (może nie bliskich znajomych, ale np. osób z telewizji, aktorów, pisarzy itp.). opowiadam o czymś członkom rodziny, którzy przerywają mi wpół słowa mówiąc, że godzinę temu już o tym mówiłem. Zapominam o rzeczach, które mam zrobić w ciągu dnia. Ale kiedy ustawię alarm w smartfonie, żeby o czymś nie zapomnieć, pamiętam bez potrzeby korzystania z alarmu.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Skala zapominania

Witam serdecznie,
Ze swej strony proponowałabym głębsze przyjrzenie się problemowi,gdyż pamięć jest funkcją wielu czynników,w tym stresu,motywacji,stymulacji itd.Tak więc,aby tę sprawnośc zachować,trzeba poznać najbardziej wpływające na nią czynniki i podjąć próby ich modyfikacji.Ze swej strony zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.
Serdecznie pozdrawiam i oczywiście zapraszam,jesli tak Pani wybierze.

0

Przede wszystkim należy określić jaki to rodzaj zaburzeń pamięci, czyli które funkcje nie działają należycie. W tym celu należy wykonać badanie psychologiczne.Badanie psychologiczne pozwoli też odróżnić rzeczywiste zaburzenia pamięci od tych , które mogą być objawem np depresji.

Diagnostyką i leczeniem zaburzeń pamięci zajmują się neurolodzy.

0

Witam,
aby móc poradzić sobie z ewentualnymi problemami z pamięcią bardzo ważne jest postawienie stosownej diagnozy. Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia, dlatego nie jest to możliwe w tej formie. Zachęcam do konsultacji z lekarzem neurologiem i wykonania testów funkcji poznawczych u neuropsychologa lub psychologa. Po postawieniu odpowiednich rozpoznan, jeśli będzie to konieczne, będzie możliwe zaproponowanie pomocy i leczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodźca
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty