Problemy z pamięcią u 56-latki

Dzień dobry! Mam 56 lat i zauważam u siebie problemy z pamięcią. Zapominam, co miałem zrobić przed chwilą, zapominam nazwisk (może nie bliskich znajomych, ale np. osób z telewizji, aktorów, pisarzy itp.). opowiadam o czymś członkom rodziny, którzy przerywają mi wpół słowa mówiąc, że godzinę temu już o tym mówiłem. Zapominam o rzeczach, które mam zrobić w ciągu dnia. Ale kiedy ustawię alarm w smartfonie, żeby o czymś nie zapomnieć, pamiętam bez potrzeby korzystania z alarmu.

Witam serdecznie,
Ze swej strony proponowałabym głębsze przyjrzenie się problemowi,gdyż pamięć jest funkcją wielu czynników,w tym stresu,motywacji,stymulacji itd.Tak więc,aby tę sprawnośc zachować,trzeba poznać najbardziej wpływające na nią czynniki i podjąć próby ich modyfikacji.Ze swej strony zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.
Serdecznie pozdrawiam i oczywiście zapraszam,jesli tak Pani wybierze.

Przede wszystkim należy określić jaki to rodzaj zaburzeń pamięci, czyli które funkcje nie działają należycie. W tym celu należy wykonać badanie psychologiczne.Badanie psychologiczne pozwoli też odróżnić rzeczywiste zaburzenia pamięci od tych , które mogą być objawem np depresji.

Diagnostyką i leczeniem zaburzeń pamięci zajmują się neurolodzy.

Witam,
aby móc poradzić sobie z ewentualnymi problemami z pamięcią bardzo ważne jest postawienie stosownej diagnozy. Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia, dlatego nie jest to możliwe w tej formie. Zachęcam do konsultacji z lekarzem neurologiem i wykonania testów funkcji poznawczych u neuropsychologa lub psychologa. Po postawieniu odpowiednich rozpoznan, jeśli będzie to konieczne, będzie możliwe zaproponowanie pomocy i leczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodźca
http://poznacsiebie.pl