Problemy z pamięcią u 67-latka

Witam. Mój mąż ma 67 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam że się zapomina np dzisiaj zapomniał jak ma na imię pracownik który pracuje u niego już 3 lata ponadto brakuje mu słów jak z kimś rozmawia, zaczyna się jąkać jakby szukał odpowiedniego słowa, gdy o coś mnie pyta to półsłówkami tak że muszę sama domyślać się o co mu chodzi jest nerwowy i nie lubi sprzeciwu często boli go głowa ale tabletki nie weźmie. Nie wiem co o tym myśleć, stres depresja a może co innego. Martwię się bo jest coraz gorzej

Dzień dobry,

Proszę namówić męża na wizytę u lekarza POZ, który bądź sam będzie w stanie pomóc bądź skieruje męża do odpowiedniego specjalisty.

Szanowna Pani, radizłabym szczerą rozmowę z mężem, jednakże zna Pani męża najlepiej i wie w jaki sposób wytłumaczyć mu konieczność wizyty u lekarza. Opisane przez Panią objawy, nie są wynikiem zwykłego starzenia się organizmy, przyczyn takiego stanu może być wiele, od braku składników odżywczych, poprzez toksyny (kawa, papierosy, alkohol) prze poważniejsze zaburzenia procesów poznawczych oraz chorób związanych z zaburzeniami pamięci długotrwałej. Ważna jest jak najszybsza diagnoza, aby ten proces zatrzymać lub opóxnić i wdrożyć konieczne leczenie/suplementację,zmianę nawyków.

Proszę zgłosić się do neurologa i/lub psychologa, którzy to specjaliści przeprowadzą badania nakierowane na wykrycie pojawiającej się demencji. Proszę nie zwlekać z tymi badaniami, gdyż w momencie występowania takich objawów można przypuszczać, iż zachodzą pewne zmiany w zakresie pamięci ( organiczne bądź psychiczne). Ich szybkie wykrycie pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków zaradczych. Powodzenia.