Problemy z pamięcią u 76-letniego mężczyzny

Mam pytanie w sprawie mojego taty {lat76 ) tata od jakiegoś miesiąca dziwnie się zachowuje ,traci orientację do niedawna prowadził samochód a teraz gubi się , ma problemy z pamięcią i stał się bojazliwy. Nie wiem jak mam mu pomóc do jakiego lekarza ma się udać . Mówi że nic go nie boli i że przesadzamy, gdyby nie stało się to tak nagle to pewnie nie martwiłabym się tym.Tata leczy się na nadciśnienie i bierze lek wspomagający prostatę.

Witam,

Być może uda się namówić tatę na wizytę u neurologa lub/i lekarza psychiatry oraz psychologa który potrafi wykonać diagnostykę tak zwanych funkcji poznawczych. Dobrze wykonane badanie neuropsychologiczne może dać wiele wskazówek co do tego co może się dziać. Z pewnością wywiad który specjaliści wykonają (rozmowa z pacjentem czasem także z członkami rodziny) także może wiele pomóc i wyjaśnić. Lekarze jeśli uznają to za potrzebne - czasem kierując się między innymi wynikami odpowiednich testów psychologicznych kierują na bardziej szczegółowe badania medyczne.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam. Opisane objawy mogą świadczyć o zespole otępiennym. Wówczas pojawiają się problemy z orientacją, pamięcią a w samopoczuciu może pojawiać się lęk i stany depresyjne. Proszę zwrócić uwagę, że piszę w trybie przypuszczającym. Potrzebna jest wizyta u lekarza neurologa, który przeprowadzi niezbędne badanie i postawi diagnozę. To moim zdaniem jest teraz najważniejsze. Prawidłowa diagnoza pozwala zaplanować leczenie. Ważne Żebyście Państwo przekonali Tatę do takiej wizyty diagnostycznej i ważne jest też wsparcie i bliskość, które będą łagodziły lęk. Pozdrawiam
http://piotrantoniak.pl/