Problemy z penisem - czy wszystko jest w porządku?

Witam! Piszę do Państwa z koniecznością porady anonimowej. Otóż mój problem tyczy się mojego narządu płciowego. Przeczytałem wiele forów internetowych na temat rozmiaru penisa i kompleksów z tym związanych, ponieważ rozmiary mojego penisa nie są zadowalające - nie wiem tylko czy wynikają one z jakichś problemów czy natury, ponieważ jestem już pod koniec wieku dojrzewania tj. 17 lat, a rozmiary mojego penisa to maksymalnie 11 cm w stanie wzwodu i około 3-4 cm w stanie spoczynku oraz 10 cm obwodu. Myślę, że takie małe rozmiary spowodowane są częstą masturbacją - nawet 3-4 razy dziennie. Dodam również, że gdy podczas erekcji mój napletek odsłania żołądź (nie ma z tym problemu) ze względu na mały rozmiar penisa nie napręża się całkowicie tylko zostaje jako potocznie nazwana "fałda skóry". Dodam też, że moje wytryski są w małej ilości, ale to raczej spowodowane jest częstą masturbacją. Nie wiem czy niepokojące są popękania na żołędzi i małe jasne krosteczki na penisie. Ponieważ nie umiem wszystkiego dokładnie opisać, napisałem na ludzkie oko, jak potrafiłem. Naprawdę się przejmuję tą sytuacją, bo szczerze nie wiem co robić i czy wszystko jest w porządku. Nie ukrywam, że prędzej czy później będę miał partnerkę - boję się, że jej nie zadowolę. Proszę o wystawienie szczerej diagnozy, za którą z góry dziękuję. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Podany przez Ciebie rozmiar penisa we wzwodzie mieści się w normie. Nie jest natomiast wykluczone, że rezultat ten jest wynikiem błędnego pomiaru, ponieważ mierzenie penisa odbywa się od jego nasady.
Brak samoistnego odsłaniania żołędzi przez napletek nie świadczy o nieprawidłowości, jeżeli jego odwodzenie ku dołowi nie napotyka na opór i nie powoduje dolegliwości bólowych. Jeśli jednak jest inaczej - konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem w celu wykluczenia stulejki.
Wspomniane przez Ciebie 'krostki' znajdujące się na penisie są najpewniej grudkami perłowatymi, które nie są schorzeniem, a fizjologiczną zmianą mieszczącą się w zupełnej normie i niewymagającą leczenia.
Dodam, że nadmierna masturbacja nie ma zasadniczo wpływu na długość prącia, jednak może powodować osłabienie doznań podczas współżycia.
Jednocześnie, w każdej niepokojącej Cię sytuacji doradzam konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam.