Problemy z piciem alkoholu

Pije codziennie piwa od 2004r dawniej 6-8 dziennie dzisiaj 1-3. Jeżdżę na rowerze do pracy śr. 23km dziennie kiedy pogoda pozwala kondycje mam nawet ok, nie męczy mnie 40km na rowerze, ale zauważyłem od około roku, że jestem "podpity" już po drugim piwie a dawniej mogłem 3x więcej szybko wypić. Wódka okazjonalnie 2x w tym rokuPaliłem papierosy ok 5 lat (2004-09) paczkę dziennie. Nic mnie nie boli, mam 32 lata męż 168cm 83kg przytyłem przez ostatni rok 11kg. Tylko przestac pić czy się iść zbadać?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan przestać zabijać siebie - to namawiam na leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie również zbada Pana lekarz i zleci niezbędne badania.

Witam,
jest Pan prawdopodobnie uzależniony,co oznacza,że bez penego typu substancji nie potrafi się Pan obejść.Najlepszym sposobem na to jest psychoterapia,gdyż inaczej będzie Pan miał skłonnośc do zamiany jednej substancji na inną,bez zmiany w samym problemie,który wiąże się z osobowością .Jeżeli podejmie Pan ten trud,przekona się Pan,jak wiele obszarów w życiu jest zaniedbanych i zastępowanych poprzez "środki doustne".Naprawdę warto się ratować.
Zapraszam do OHIP.