Problemy z poczuciem własnej wartości

Witam, Przez moje problemy z poczuciem własnej wartości nie umiem cieszyć się życiem, efektywnie realizować moich celów, często martwię się przyszłością, czuję lęk. Nie mam raczej żadnych zaburzeń, chciałabym po prostu poprawić jakość swojego życia. Czy w ramach państwowej pomocy mogę otrzymać pomoc psychologa oferującą wsparcie, nakierowanie w mojej pracy nad sobą? Gdzie powinnam się zgłosić? Słyszałam, że taka pomoc jest oferowana jedynie w przypadku zdiagnozowania zaburzeń, np. depresji?

Z tego typu problemami może się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego. Tam może uzyskać Pani pomoc psychologa. Inna możliwość to skorzystanie z płatnej psychoterapii. W takim przypadku koszt godzinnego spotkania to zwykle 80-150 złotych (zależnie od rejonu kraju).

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Jak najbardziej może się Pani zgłosić ze swoim problemem i uzyskać pomoc w ramach NFZ.
Może się Pani skierować np.: do Poradni Leczenia Nerwic czy Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam serdecznie ;-)

Jest możliwa psychoterapia na NFZ lecz jest bardzo mało takich miejsc w Polsce. Aby uzyskać skierowanie na takie leczenie wystarczy udać się do lekarza rodzinnego i opisać problem. Musi tylko Pani sprawdzić czy w okolicy jakiś terapeuta przyjmuje na kasę chorych.

Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli nie odnajdzie Pani pomocy na terenie to zaoferuję Pani pomoc z mojej strony. Zapraszam do korespondencji ;-)
http://psychopedagog.eu

Witam. Wszystkie problemy związane z przeżyciami, emocjami, zachowaniami (te, które Pani opisuje) są w gestii pracy psychologicznej. Zapewne najszybciej dostanie się Pani do psychologa, psychoterapeuty drogą prywatną. istnieje też inna możliwość. Coaching jest nowym narzędziem rozwoju osobowości i kreowania własnej drogi życiowej i zawodowej. Pozdrawiam

Nie należy z góry wykluczać istnienia zaburzeń, jeżeli nie została Pani odpowiednio zdiagnozowana. Pacjenci często borykają się z symptomami, nie wiedząc nawet, że są chorzy. Wolą uważać, że "ten typ tak ma" lub że sami są sobie winni. Dość często zdarza się to przy dystymii oraz zaburzeniu lękowym uogólnionym. Na początku więc proponuję konsultację ze specjalistą, który ma kwalifikacje w zakresie psychoterapii. Nawet jeżeli nie ma Pani zaburzeń w formalnym tego słowa znaczeniu, Pani symptomy wskazują na potrzebę podjęcia psychoterapii. 12-tygodniowe programy psychoterapii (indywidualnej lub grupowej) są dostępne w ramach NFZ i często oferowane są przez nzozy. Po 12 tygodniach psychoterapia dostępna jest jedynie prywatnie. W ramach świadczeń dostępna jest też pomoc psychologiczna, jednak jej efektów nie można porównywać z psychoterapią. Poniżej zamieszczam linki do artykułów na temat dystymii oraz zaburzenia lęku uogólnionego.

http://rozwojowi.pl/zaburzenianastrojudystymia-9-1122-1136.html

http://rozwojowi.pl/zaburzenianerwicowelkuoglniony-9-1125-1141.html