Problemy z połykaniem pokarmów stałych, wrażenie utknięcia pokarmu w gardle

kobieta, lat 24 problemy z połykaniem pokarmów stałych, wrażenie utknięcia pokarmu w gardle i ból; rtg przełyku z kontrastem i gastroskopia bez zmian. czy należało wykonać jeszcze jakieś badania gastrologiczne w celu wykluczenia problemów z układem pokarmowym czy te wyniki przesądzają, że gastrologicznie wszystko jest w porządku? Dodatkowo nadczyność tarczycy, ana dodatnie 1:1280, dodatnie scl-70, laryngologicznie bez zmian.

Witam,
gastrologicznie wydaje się iż jest prawidłowo.
Można wykonać jeszcze EUS przełyku.
Dodatnie przeciwciała ANA i scl70 mogą sugerować podłoże chorób układowych.
Zalecałam wizytę u reumatologa.

pozdrawiam