Problemy z połykaniem u 50-letniej osoby

Witam mam pytanie mam problemy z polykaniem jak lykam to wydaje mi sie ze jedzenie zatrzymuje sie w gardle prosze o odpowiedz dlaczego sie tak dzieje co moze byc przyczyna dziekije pozdrawiam

Dobry wieczór,

Przyczyn może być kilka. Warto, aby udał się Pan do gastrologa. Zaburzenia połykania i uczucie przeszkody w przełyku są wskazaniem do wykonania gastroskopii. Jeśli problem znajduje się wyżej, to warto pokazać się również laryngologowi, który oceni Pana gardło - pod kątem ew, procesu rozrostowego. Może mieć Pan również zaburzenia motoryki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Ale , aby cokolwiek stwierdzić, trzeba zebrać bardziej dokładny wywiad i zbadać Pana.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz