Problemy z potencją i wytryskiem u 24-latka

mam 24 lata i jestem wciąż prawiczkiem. Kilka razy probowałem to zmienić ale zawsze miałem problem z potencją lub przedwczesny wytrysk. A przy masturbacji jest ok. co robić?

Np. dr K.Bojar przyjmuje w Warszawie i Lublinie, jest doświadczonym specjalistą.
Studenci mają duże zniżki. Pozdrawiam JW, Poznań.

Dzień dobry!

Jeśli przy masturbacji dochodzi do prawidłowego wzwodu i wytrysku, prawdopodobnie jest Pan osobą całkowicie zdrową z punktu widzenia medycznego. Źródłem problemów może być za to stres, lęk, napięcie podczas próby kontaktu, obawa przed niepowodzeniem, nazbyt zadaniowe podejście do stosunku itp. Warto pracować nad tymi odczuciami.
Jednocześnie może być istotne, w jakich okolicznościach podejmował Pan te próby stosunków. Dla wielu mężczyzn, o podobnych trudnościach, ważne jest w takiej sytuacji wsparcie partnerki i współpraca z nią podczas kolejnych prób zbliżeń. Może być to trudne do osiągnięcia przy partnerce, która nie jest bliska emocjonalnie i nie udziela pomocy, wsparcia podczas próby zbliżenia.

Pozdrawiam!