Problemy z potencją, spadek ochoty na sex, trudniejsze utrzymywanie erekcji

Mam 23 lata. Wydaje mi się, że od kilku miesięcy występują u mnie problemy z potencją, spadek ochoty na sex oraz trudniejsze utrzymywanie erekcji. Chciałem spytać czy badanie poziomu testosteronu we krwi jest czymś zalecanym w mojej sytuacji? i czy wchodzi to w skład standardowych badań krwi? Powinienem poprosić lekarza o skierowanie na takie badanie?

Witam,
Badanie testosteronu nie wchodzi w skład standardowych badan krwi. Jeśli chce Pan zrobić badanie poziomu testosteronu prywatnie to nie potrzebuje Pan skierowania, ale warto udać się do lekarza urologa, rodzinnego lub seksuologa, aby znaleźć ewentualne przyczyny problemów z potencją. W Pana wieku najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji wynikają z czynników psychogennych. Jeżeli podejrzewa Pan, że to może mieć związek z ostaniami wydarzeniami w Pana życiu, lękami, obawami to wtedy najlepiej pójść do psychologa seksuologa.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C.