Problemy z prolaktyną a nadmierne owłosienie na twarzy

Mialam problemy z prolaktyną(osatnio zrobiłam badania jest w normie ) lekarka kazała mi przejść z całej tabletki na pół, do tego zapisała mi luteinę 50 bo miałam zaburzenia okresu, obecnie kończę jedno opakowanie i zostało mi jeszcze jedno(mialam przepisane 2) i potem mam czekac czy się okres sam pojawi. Dalej mam problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy. horomony mam w normie. Czy żażywanie luteiny może powodować to owłosienie? Jak skończe zażywać to istnieje szansa że owłosienie zniknie?

Witam. Zażywanie luteiny nie ma wpływu na powstanie nadmiernego owłosienia. Jej stosowanie ma na celu normalizację cyklu miesięcznego. Nadmiar owłosienia wynika najpewniej z hiperprolaktynemii - powinien zmniejszyć się w miarę stosowania odpowiedniego leczenia.